7.9 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 4, 2024

Togo’da Eğitime TİKA’dan Destek

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı tarafından yaptırılan, Togo’nun başkenti Lome’nin 300 kilometre kuzeyindeki Kolo Cope’ye bağlı Anie kasabasında, orta ve lise düzeyinde öğrencilere hizmet verecek okul binasının açılışı görkemli bir törenle gerçekleştirildi.

İlkokul binası ile birlikte vardiyalı olarak 500 öğrenciye hizmet verecek okulun, inşaatına Türkiye tarafından destek verilmesi, yöre halkı tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı.

TİKA’nın desteğiyle yapılan vardiyalı olarak yaklaşık 500 öğrenciye hizmet verecek okul binası, düzenlenen bir törenle açılışı gerçekleştirildi.

Törene Anie’nin de bağlı bulunduğu Kolo Cope Kaymakamı Ezoula Agoro Balabwui, İl Milli Eğitim Müfettişi Bonfoh Bedibete, dini otorite yetkilileri, çok sayıda öğrenci ve veli katıldı.

Söz konusu projeyle, Togo ve Türkiye arasında eğitimin yanı sıra, diğer alanlarda da yapılacak projelerle, yakın gelecekte iki ülke arasındaki ilişkilerin hız kazanması hedefleniyor.

Öğrenci ve velilerin çeşitli şiir ve danslarla renklendirdiği açılış töreninde konuşma yapan Kolo Cope Kaymakamı Balabwui, okul inşaatına destek sağlayan TİKA’ya teşekkürlerini iletti.

Bu makale, gerekli izinler alınarak, “Africa Time” adlı derginin 2014 Kasım sayısından alıntılanmıştır.

SON YAZILAR
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.