SSS – Sıkça Sorulan Sorular

SiyasalHayvan.com Adını Nereden Almıştır ?

SiyasalHayvan.com, adını, Aristoteles’in (M.Ö. 4. yüzyıl) “Politika” adlı eserinde insan varlığı için kullandığı “zoon politikon”, yani “siyasal hayvan” sözünden alır. Aristoteles, Politika adlı eserinde tam olarak şunları yazmıştır: “Aşikârdır ki insan, siyasal bir hayvandır(…) Çünkü bizim de söylediğimiz gibi, doğa, hiçbir şeyi boşuna yapmaz(…) Ve tüm hayvanlar arasında sadece insan, söz söyleme yetisine sahiptir.”

SiyasalHayvan.com’un Kuruluş Amacı Nedir ?

SiyasalHayvan.com, temelde, birbiri ile bağlantılı iki amaç üzerine kurulmuştur, bunlar:

  • Yeni jenerasyon (nesil) -yani bizler- içinde ilgili olanlara, ilgilendikleri siyasi bir alanda yazı yazdırmak (Antropoloji, Biyoloji, Felsefe, Sanat v.b. pek çok alanda) ve böylece, yazmayı çok da sevmeyen Türk halkına bu sevgiyi aşılamak.
  • Konusunda uzman yazarlar ile uzman olmak isteyen yazarları bir araya getirmek ve geleceğin uzman yazarlarına olabildiğince tecrübe kazandırabilmek.

 

SiyasalHayvan.com’a Nasıl Yazı Eklenir ?

SiyasalHayvan.com’a yazı eklemek için takip edilecek süreç, sırasıyla şu şekildedir:

  • Öncelikle anasayfanın sağında bulunan “Giriş” kutucuğu içerisindeki “Kayıt Ol” butonuna tıklayarak kayıt işleminizi gerçekleştiriniz.
  • Daha sonra hesabınız ile aynı “Giriş” kutucuğundan sisteme girişinizi yapınız.
  • Daha sonra ekranın en üstünde bulunan WordPress satırı üzerinde bulunan “Yeni” kutucuğunun üstüne geliniz ve “Yazı” butonuna tıklayınız.
  • Karşınıza çıkan sayfada, üstteki boşluğa yazmak istediğiniz metnin başlığını, alttaki boşluğa ise metnin kendisini yazınız.
  • Her ikisini de yazdıktan sonra, yazınızın arama motorlarında hangi kelimeler arandığında belirmesini seçmek için “Etiketler” kutucuğundan yazınıza uygun etiketleri ekleyin.
  • Site anasayfasında belirmesini istediğiniz, yazınıza uygun görüntü dosyasını “Öne Çıkarılan Görsel” kutucuğundan “Öne çıkarılan görsel olarak belirle” butonuna tıklayarak ekleyiniz.
  • Lütfen yazınızı yayımlamadan önce, “Yayımla” kutucuğunda bulunan “Önizleme” butonuna tıklayarak yazınızın yayımlandığında nasıl görüneceğine önceden bakınız.
  • Tüm bu işlemlerden sonra “Yayımla” kutucuğunun en altında bulunan “Yayımla” butonuna tıklayarak yazınızı yayımlayınız.

 

SiyasalHayvan.com, Sloganını Nereden Almıştır ?

SiyasalHayvan.com’un sloganı, George Orwell’in “Hayvan Çiftliği” adlı eserinden gelmektedir. Kitap boyunca domuzlar tarafından değiştirilen yedi buyruk, kitabın sonlarına doğru tek bir buyruğa dönüşür ve bu buyruk “Tüm Hayvanlar Eşittir, Ancak Bazıları Daha Eşittir (All Animals Are Equal, But Some Animals Are More Equal Than Others)” demektedir.