17.5 C
İstanbul
Cuma, Eylül 22, 2023

Marsa Alam- Dünyanın En Sıcak Denizi Burada

Marsa Alam Mısır’ın güneyinde Kızıldeniz’e kıyısı olan bir tatil beldesidir. 20 yıl önce küçük bir sahil kasabası iken son yıllarda büyük bir turizm kapasitesi ile dolup taşan Marsa Alam özellikle dalgıçlık için çok özel bir alan.

2001 yılında şehrin kuzeyinde açılan ve 60 km uzaklıktaki uluslararası havaalanının açılması ise şehrin büyümesine ve turizm potansiyelinin artmasına büyük katkı sağlıyor.

Şimdilerde favori bir tatil beldesi olan Marsa Alam, efsanevi deniz yaşamı ile gelen turistlerin ilgisini çekiyor.

Muhteşem bir denizaltı yaşamına sahip olan ve Kızıldeniz’de çok özel dalgıçlık deneyimi yaşayabileceğiniz Marsa Alam, deniz canlılarının yanı sıra batıkları ve deniz kayalıklarını görebileceğiniz muhteşem bir tatil bölgesidir.

Marsa Alam’da deniz tatili yaptığınız sırada en avantajlı konumunuz içeride kalan tarih turizmine de yakın olmanız. Örneğin bir bedevi kültürünü yaşamak isterseniz sizin için özel aktivitelere düzenleyebiliyorlar. İstediğiniz zaman gidip piramitleri görebilir, çöl safarisine katılabilir, ardından gelip deniz tatiline devam edebilirsiniz.

Harita üzerinde bulmak isteyenler için, Marsa Alam Mısır’ın güneydoğusunda bulunur.

Marsa Alam deniz sıcaklıklarının yıl boyunca yüksek olduğu bir yer. Yazın 29 derece olan deniz suyu sıcaklığı, ocak ayında bile 23 derecedir. Yaz kış dalgıçlık eğitimi alabileceğiniz ve kısa sürede olsa dalgıçlık deneyimi yaşamak isterseniz gidebileceğiniz bir bölge olan Marsa Alam’da ayrıca köpek balıkları ile yüzmek, geniş mercan resiflerini görmek isterseniz doğru yerdesiniz demektir.

Marsa Alam’ı en çok Alman, İsviçre, Avusturya ve İtalyan turistler ile İngiliz, Rus, Belçika, Fransız, Polonyalı turistler tercih ediyor. Bölgede denize kıyısı olanlar ile birlikte toplamda 69 otel bulunmaktadır.

Wadi El Gamal Milli Parkı Mısır’ın en büyük 3’üncü yaşamına ev sahipliği yaptığı gibi muhteşem bir gün batımı manzarasını da ziyaretçilerine sunuyor.

Doğal güzellikleri açısından korunmaya ihtiyaç duyan Marsa Alam, çevre aktivistlerinin değerli deniz ve kıyı ekosistemini korumak için oldukça çaba sarf ettikleri de bir yer.

Marsa Alam gerçekten büyüleyici bir cennet! Muhteşem mercan resiflerini ile ve dünyanın en sıcak denizi ile meşhur. Her gün güneşi görebilirsiniz. Çöl ve dağ safarileri için harika bir yer. Dünyadaki en iyi chill out dinlenecek yer olarak kayıtlara geçmiş durumda.

Bu makale, gerekli izinler alınarak, “Africa Time” adlı derginin 2014 Kasım sayısından alıntılanmıştır.

SON YAZILAR
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.