25.4 C
İstanbul
Pazartesi, Temmuz 22, 2024

2020 yılında en çok izlenen yayıncılar

Pandemi döneminde insanların ilgisinin büyük kısmını çeken oyun ve eğlence dünyasında en çok izlenen isimler listesi yayınlandı. Dünya çapında önde gelen, daha çok canlı oyun videolarıyla öne çıkan Nimo Tv geçtiğimiz günlerde 2020 yılının en çok izlenen 10 Türk yayıncısını izleyicileriyle paylaştı. Oyun ve eğlence dünyasının büyük isimlerinin yayın yaptığı bu platformda, 2020 yılında en çok izlenen isimler ve takipçi sayıları dikkat eçkiyor. Bu sayılara göre açılan canlı yayınlarda anlık izleyici sayıları toplamda 800 bini aşabiliyor. Nimo TV tarafından paylaşılan listeye göre;

  • Ersin Yekin 500.379 Takipçi
  • MEZARCI 1.037.524 Takipçi
  • Doch 542.489 Takipçi
  • Amigo 200.145 Takipçi
  • Flexible 111.837 Takipçi
  • Fury Machine 79.629 Takipçi
  • Sezar Yekin 102.736 Takipçi
  • GAZİ 257.112 Takipçi
  • Ayhan Aygün 42.836 Takipçi ile bütün oyun tutkunlarının yakından tanıdığı isimler ön plana çıktı.

2020 yılı içinde en çok izlenen 10 Türk yayıncı

Nimo TV tarafından paylaşılan listeye bakıldığı zaman, yayıncıların takipçi sayılarının yüz binleri aştığı görülüyor. Daha çok tek ve çok oyunculu yayınların yapıldığı platformda,  2020 yılı içinde Türkiye’de anlık izleyici kitlesinin 800.000’i aştığı gözlemleniyor Ayrıca yapılan açıklama da, 2020 yılında Türkiye’de 55 milyon dakika izlenme aldığı belirtiliyor. Böylesine anlık bir canlı yayın izlenmesi  daha çok Z ve Y kuşağının yer aldığı bu tarz platformlara olan ilginin önümüzdeki dönemde daha da artacağını gösteriyor.

Y ve Z kuşağı izleyeceği içeriği kendisi seçiyor

Bilgisayar kullanımının artışı ve mobil telefonların işlemcilerinin yükselmesiyle vaktinin büyük çoğunluğunu bu yeni sosyal medya mecralarında geçiren Y ve Z kuşağı artık kendi ekranında görmek istediği kişiyi maddi olarak destekleme eğilimi gösteriyor.Instagram, Facebook gibi sosyal medya devlerinin canlı yayın özelliklerini bünyelerine almasıyla, Youtube gibi platformların bu özelliklerine ayrıca paralı abonelik özelliklerini eklemesiyle hem bu mecraların yayın saatlerinin artması hem de gençlerin bu mecralara daha çok yönelmesi beklentiler arasında yer alıyor.

Türkiye, 3 sene içinde bir numara olacak!

Sosyal medya platformlarının yükselişi ve canlı yayın izlenme saatlerinin artışı ile alakalı Nimo Tv’nin Ülke Müdürü Jay Pu’nun Türk oyun pazarındaki görüşleri ve beklentileri aktarılmaya değer buluyorum. Jay Pu, Türk oyun pazarının hala büyük bir potansiyele sahip  olduğunu, Dünya genelinde Türkiye’nin 3 ila 5 yıl içinde dünyanın en başarılı espor ülkesi olabileceğine inandığını belirtiyor. Bu beklenti Türkiye’nin dünya oyun ve eğlencepazarındaki yerini vurguluyor. Önümüzdeki dönem bu mecraların pek çok yayıncının, markanın, kullanıcının ilgi odağında olacağı bir gerçek.

SON YAZILAR
İLGİLİ HABERLER

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.